APT 28 ZDOBYWA DANIĘ.

W związku ze skokowym wzrostem zainteresowania cyberględzeniem i my musimy się odnieść do wywiadu, którego udzielił duński minister obrony na temat buszowania „nieznanych sprawców” po skrzynkach ministerstwa w latach 2015 -2016.

Jest to część wojny toczącej się w tej dziedzinie, w której mamy do czynienia z bardzo agresywnym podejściem Rosji. (…) Zhakowane e-maile nie zawierały tajemnic wojskowych, ale to na pewno poważna sprawa.”

Minister obrony Claus Hjort Frederiksen

Co my na to:

1) Ufamy ministerialnej atrybucji.

2) Nie pierwszy to raz, kiedy Dania jest na moskiewskim celowniku, w dawniejszych czasach ZSRR był żywo zainteresowany cieśninami duńskimi – jako drogą morską
z Bałtyku na zachód.

3) Duńczycy mają opinię niezwykle prawożądnych, (np. pierwsze miejsce w Indeksie Percepcji Korupcji za 2016 r.) pewnie stąd to ministerialne wystąpienie.

4) Nie wykradziono tajemnic wojskowych – hm… gify z kotami i urle z pudelka – co Pan Minister miał powiedzić…

PS.

5) Nie tylko Dania była/jest obiektem podobnych działań, przypominamy…taką sytuacja…http://forsal.pl/artykuly/908686,hakerzy-mon-przez-4-lata-grasowali-na-serwerach-mon-ukradli-kilka-tysiecy-maili.html.

6) Kto jeszcze się przyzna…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>